Kontaktpersoner till Sörmlands Matkluster

Faktureringsadress:
Sörmlands Matkluster
c/o Lena Engelmark Embertsén
Högtorp 1
640 31 Mellösa

Presskontakt:
Erika Olsson
erika@onsberga.se
070-65 310 31
Projektledare Rabarber fest och Aptitrundan 2018:
Rocco Gustafsson
rocco@finkultur.com
070-790 56 16

Styrelsen

Ordförande
Erika Olsson
Onsberga gård
erika@onsberga.se
070 653 10 31

Kassör
Lena Engelmark Embertsén
Högtorp Gård
Högtorp 1
640 31 Mellösa
lena@hogtorp.se

Sekreterare
Anna Jerdén
Eskilstuna Ölkultur
anna.jerden@eskilstunaolkultur.se

Medlemsansvarig
Lou Norén
Kalkugnstorp
lou@kalkugnstorp.se
070 447 53 94

Utbildning och Vilt
Eva Von Heideken
Fräkentorp
heideken@telia.com

Event och hemsida
Christer Nordqvist
Magdakullan
christer@magdakullan.se

Matverk
Tobias Andersson
Edsbacka Bistro
tobias@matifokus.se

Länkar

Matklustret får stöd av följande finansiärer:

www.stoltmat.se

www.lansstyrelsen.se/sodermanland

www.region.sormland.se

www.sparbankenrekarne.se

www.sormlandssparbank.se

Andra länkar du kommer gilla:

www.agrosormland.se

www.bondensegen.com

www.brodinstitutet.se

www.eldrimner.com

www.exceptionellravara.se

www.gardsnara.se

www.gastronomiskasamtal.se

www.gastronord.se

www.hushallningssallskapet.se

www.jagareforbundet.se

www.jobbagront.se

www.jordbruksverket.se

www.konkurrensverket.se

www.ksla.se

www.lantmannen.se

www.leaderinlandet.se

www.sormlandskusten.se

www.lrf.se/sodermanland

www.matlust.eu

www.matverk.se

www.naturskyddsforeningen.se/om/kretsar/#sodermanlands-lan

www.restaurangakademien.se

www.rheum.se

www.slv.se

www.smakasverige.jordbruksverket.se

www.stua.se

www.visita.se

www.visitsweden.com